«

»

Gru 11

Alergia na mleko u dorosłych – objawy

Masz objawy alergii na mleko? Chcesz się upewnić czy to poważna sprawa? Czy Twoje obawy są uzasadnione? Za chwile dowiesz się jak objawia się alergia na mleko u dorosłych i jakie są jej objawy.

Ciekawostka: Czy wiesz że na przestrzeni ostatnich kilku tysięcy lat nasz organizm zmutował się pod kątem tolerancji na mleko? Natura ludzka przygotowała pierwotnego człowieka tak, że tylko dzieci do określonego wieku mogły pić mleko, gdyż w przypadku starszych – organizm już nie tolerował tegoż nabiału. Dopiero przystosowania i nawyki cywilizacyjne ukształtowały człowieka w ten sposób iż jego organizm toleruje i trawi ten skomplikowany pokarm.

Rasa czarna (Afryka) i żółta (Azja) mają znacznie mniejszą tolerancję na mleko.

Alergia na mleko u dorosłych

Alergia na mleko u osoby dorosłej to stosunkowo rzadki przypadek. Tego typu problem najczęściej tyczy się najmłodszych i jak się okazuje, bardzo duży procent dzieci w przyszłości nie wykazuje uczulenia od mleka.

Znacznie więcej przypadków nietolerancji mleka objawia się po prostu niestrawnościami (problemy żołądkowe) niż objawami naskórnymi.

Jednak jeśli białka zawarte w mleku okażą się alergenem dla Twojego organizmu mogą wystąpić następujące objawy:

– szorstka skóra,

– zaczerwienione policzki,

– wysypka w zgięciach (łokcie i pod kolanami),

– swędzenie uszu,

– brak apetytu,

– biegunka,

– chroniczny katar,

– duszność krtaniowa lub oskrzelowa,

– suchy kaszel.

Pamiętaj, że te objawy mogą wystąpić, jednak mogą być też całkiem odmienne. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się ze specjalistą.

4 pings

 1. Sprawdź lub masz plamę białkową | Shop

  […] problemowa jest także alergia na mleko u dorosłych, dlatego warto się zbadać. Posted in Bez kategorii | Tagged alergia na mleko, alergicy, […]

 2. Czym istnieje alergia na mleko | Katalog Stron MOCNY

  […] nieciekawa jest także alergia na mleko u dorosłych, dlatego warto się zbadać. Kategorie: Bez kategorii. Tagi: alergia na mleko, alergicy, Alergie, […]

 3. sie-buduje.pl » Czy reakcja alergiczna na mleko istnieje poważna

  […] nieciekawa jest także alergia na mleko u dorosłych, dlatego warto się zbadać. This entry was posted in Bez kategorii and tagged alergia na mleko, […]

 4. Czym jest alergia na mleko | Black Stealth Articles

  […] nieciekawa jest także alergia na mleko u dorosłych, dlatego warto się […]

Dodaj komentarz