Leczenie alergii na mleko

Namiary:

www.alergikus.pl

www.gabinet-dabrowski.pl/

11 comments

Skip to comment form

 1. Marta

  Co należy zrobić aby pozbyć się uczulenia na mleko krowie:

  Odczulanie w Alergikusie (poniżej namiar) – pytajcie o lekarza Wiesławę Szczepanek Doktorów z Naturopatii.

  Alergia na mleko krowie (obcogatunkowe białko) jest uczuleniem na składniki białkowe mleka (kazeinę, laktoalbuminę, laktoglobulinę). Zdarzają się także nietolerancje cukru mlecznego laktozy. Nie są znane nietolerancje tłuszczu mlecznego. Dlatego uczulony na mleko krowie dobrze toleruje śmietanę lub masło. Objawy alergiczne na mleko krowie mogą się zmieniać co do miejsca i formy występowania. Części ciała, gdzie uwidacznia się uczulenie u poszczególnych osób mogą być odmienne. Najczęściej objawy pojawiają się na skórze (AZS atopowe zapalenie skóry) lub w formie zaparć i biegunek. U niemowląt i dzieci alergia na mleko krowie często jest przyczyną niepokoju i skłonności do wzdęć. Badania wskazują iż u prawie połowy “płaczliwych dzieci” istnieje nietolerancja na mleko krowie.
  OBJAWY
  szorstka skóra, zaczerwienione policzki, silna ciemieniucha, wysypka w zgięciach łokciowych i pod kolanami, pękanie płatka ucha, kolka, ulewanie, wymioty, brak apetytu, biegunka, wodniste, stolce (czasem z domieszką śluzu i krwi), chroniczny katar, duszność krtaniowa lub oskrzelowa, suchy kaszel, częste zapalenia ucha.
  CO POMAGA
  całkowita eliminacja białka krowiego (także u mam karmiących) i natychmiastowe odczulenie wykrytego alergenu metodą SIT
  ŚWIADOMOŚĆ
  Jeżeli ty lub twoje dziecko jest uczulone na mleko, wszystkie osoby muszą być świadome, co to jest alergia, na czym polega i, przede wszystkim, jak bardzo jakiekolwiek odstępstwa od diety są olbrzymim zagrożeniem. Uświadomienie może być bardzo trudne – zazwyczaj nie widać od razu skutków zjedzenia białka krowiego np: „jednej niewielkiej czekoladki” która za chwilę może wywołać trudne do zwalczenia objawy. Do czasu odczulenia trzeba być stanowczym i nieustępliwym, a wręcz stać się detektywem który wyśledzi dokładnie gdzie w pożywieniu może znajdować się nawet niewielka ilość białka krowiego. Czytać należy bardzo dokładnie wszelkie etykiety (zwróć uwagę na napis „śladowe ilości mleka lub mleko w proszku)

  W sprawie odczuleń można kontaktować się z kliniką Alergikus w Warszawie http://www.alergikus.pl

  1. Justysia

   Ja polecam w Warszawie instytut Vega ale sprawdzę także Alergikusa gdyż mam bliżej a opinie mają pozytywne i dam znać.

   1. Slava

    teraz wiem daczego mialam rozwolnienia, odstawiłam mleko krowie i teraz minęły jak ręką odjął ale słyszałam że można jakoś odczulić te mleko czy ktoś coś o tym wie ?

    1. admin

     tak można odczulić, więcej na http://www.alergikus.pl

 2. Justysia

  Witam po ponad miesiącu byłam w Alergikus na początku lutego i po dwóch wizytach i odczuleniu pleśni i kota mojej Ani wszelkie objawy zanikły. Naprawdę dobry zespół fachowców choć trochę zbyt duże kolejki i czas oczekiwania na wizytę ale było warto.

  Pozdrawiam i polecam te dwie kliniki.

 3. Aldona

  Witam wszystkich na blogu. Ja polecam gabinet w Szczecinie działający także od kilkunastu lat. Stosują metodę SIT a namiary na nich to: http://www.gabinet-dabrowski.pl Z tego co mi wiadomo to Doktorzy tam pracujący wymieniają się wiedzą i doświadczeniem pomiędzy sobą a mianowicie z gabinetem http://www.alergikus.pl w Warszawie.
  Doświadczenia moje z medycyną konwencjonalną są złe. U dziecka już teraz 15 letniego w 1 roku zycia wykryto w AZS. Niestety przez 5 lat leczenia nic nie pomagało. Wystarczyło zaledwie pół roku leczenia metodą SIT i dziecko nagle wyzdrowiało (brak AZS, infekcji górnych dróg oddechowych a migdałek sklasyfikowany do wycięcia zmniejszył się o 3/4). Nic dodać nic ująć.

 4. Ela z byłą alergią

  Skorzystałam z porady dietetycznej w alergikusie i odstawiłam Eli produkty mleczne. Objawy skórne zanikły już po kilku dniach. Teraz odczulam i zobaczę co dalej. Trzymamy kciuki całą rodziną.

 5. princessa

  Ja odczuliłam mojej małej mleko. Policzki zrobiły się blade a skóra gładziudka a nie jak do tej pory szorstka. Polecam metodę STI w Alergikus w warszawie adres ich strony to http://www.alergikus.pl

 6. karis

  It doesn’t need to be hard to stop allergy.

  Pomogło odstawienie mleka Cud dzięki wam za poradę jak trzeba zapłacić zapłacimy wszystko super Nasza Joasia wyzdrowiała to Cud !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a wszystko dzięki odstawieniu białego napoju czyli mleka nikt w to nie wierzył a to prawda ……………………………..

 7. kordis

  U antoniego z Włoch oczywiście z Wawy pomogło. Odstawiliśmy w 100% mleko i co szok i wszelkie objawy skórne zanikły, teraz za namową naturopaty zaczynamy odczulenia tak aby synek mógł spożywać te mleko

  kordis

 8. karolina stanis

  Odstawiłam u Jasia mleko i ewidentna poprawa dziękuę wam za porasdę a teraz zacznę je odczulać

Dodaj komentarz